Dokážeš uniknout dezinformacím?

Denně jsme zavaleni množstvím informací. Času je ale málo, a tak se někdy nedíváme, jaký je jejich zdroj. Nerozlišujeme ani zda je zpráva pravdivá. Někdy informaci věříme prostě proto, že nám ji poslal kamarád nebo protože podporuje naše vidění světa. A to může být kámen úrazu, protože je kolem nás spousta těch, kteří mají zájem, abychom věřili různým dezinformacím a nesmyslům.

Naším projektem chceme naučit studenty středních škol kriticky přemýšlet o informacích, které denně čtou a sdílí na sociálních sítích. Nechceme nikoho nudit dlouhým výkladem ani říkat, co se může číst a co je zakázané. Naším cílem je, aby si studenti prakticky vyzkoušeli, jak mají ověřovat informace a uvědomili si mediální nástrahy, které na ně číhají v online prostředí. Zároveň chceme učitelům poskytnout jednoduchou pomůcku pro zatraktivnění výuky tohoto tématu.

Pojďte si i vy vyzkoušet, jaké je to být novinářem. Dokážete rozpoznat lži a manipulace od pravdy? Ve hře Fakescape se ukáže, jestli dezinformacím dokážete uniknout.

 

Přijet můžeme i na Vaši školu

Již uniklo

Měst
Škol
Studentů

Nejrychlejší časy

1.

14:50

Gymnázium Chotěboř

2.

18:02

Masarykovo gymnázium Plzeň

3.

18:33

Obchodní akademie Chodov

Fakescape
Fakescape
Už je to tu zas.😞😔 Tak pozor, ať nenaletíte! 👍
Fakescape
Fakescape přidal(a) 3 nové fotky.
A máme tu druhou slovenskou školu, která si vyzkoušela Fakescape! Dnes se podařilo uniknout fake news žákům z Obchodná akadémia Nevädzová 3 v Bratislavě.☺️🤗🇸🇰