Dokážeš uniknout dezinformacím?

Denně jsme zavaleni množstvím informací. Času je ale málo, a tak se někdy nedíváme, jaký je jejich zdroj. Nerozlišujeme ani zda je zpráva pravdivá. Někdy informaci věříme prostě proto, že nám ji poslal kamarád nebo protože podporuje naše vidění světa. A to může být kámen úrazu, protože je kolem nás spousta těch, kteří mají zájem, abychom věřili různým dezinformacím a nesmyslům.

Naším projektem chceme naučit studenty středních škol kriticky přemýšlet o informacích, které denně čtou a sdílí na sociálních sítích. Nechceme nikoho nudit dlouhým výkladem ani říkat, co se může číst a co je zakázané. Naším cílem je, aby si studenti prakticky vyzkoušeli, jak mají ověřovat informace a uvědomili si mediální nástrahy, které na ně číhají v online prostředí. Zároveň chceme učitelům poskytnout jednoduchou pomůcku pro zatraktivnění výuky tohoto tématu.

Pojďte si i vy vyzkoušet, jaké je to být novinářem. Dokážete rozpoznat lži a manipulace od pravdy? Ve hře Fakescape se ukáže, jestli dezinformacím dokážete uniknout.

 

Přijet můžeme i na Vaši školu

Již uniklo

Zemí
Měst
Škol
Studentů

Nejrychlejší časy

1.

11:14

KMS

Gymnázium Voděradská, Praha

2.

11:33

Puerípuellague

Gymnázium Kroměříž

3.

12:02

5.B

Bigy, Hradec Králové

4.

12:09

Kuřata z Kentucky

Gymnázium Altis, Praha

5.

12:10

Trochofora

Gymnázium Písek

6.

12:19

Musculus occipitofrontalis venter occipitalis

Střední škola zdravotnická, Pardubice

7.

12:30

Hoši od Bobří řeky

Gymnázium Kroměříž

8.

13:30

Gymvr Schlittschuhlaufen

Gymnázium Vrchlabí

9.

14:50

Gymnázium Chotěboř

10.

15:07

Zuby Matěje Plewy

Gymnázium Hladnov, Ostrava

Nejrychlejší čas - Slovensko

1.

19:02

3.B GVBN

Gymnázium V. B. Nedožerského Prievidza

Fakescape
Fakescape
Viděli jste seriál Černobyl? A napadlo vás při jeho sledování, že i toto filmové dílo rozpoutá další válku faktů mezi USA a Ruskem? 🧐🤔
Fakescape
Fakescape
V žádném případě nezahálíme, takže dnes zdravíme z Karlových Varů. 😊

Studenti z Střední zdravotnická škola a vyšší odborná škola zdravotnická Karlovy Vary si na padoucha posvítili a překazili jeho nekalé plány.😎👏