Zdá se vám, že vaši žáci nedokáží rozpoznat pravdivost informací? Chcete zatraktivnit svou výuku? Hledáte oporu pro výuku mediální gramotnosti? Tak dejte svým studentům možnost si na vlastní kůži vyzkoušet roli novinářů, kteří hrají důležitou roli v souboji mezi pravdou a manipulacemi, fakty a dezinformacemi. Při únikové hře s názvem Fakescape na vaše studenty čeká velké dobrodružství, při kterém budou čelit manipulativním technikám, budou nuceni si ověřovat informace, přemýšlet nad kybernetickou bezpečností a síle hesel nebo vyhledávat a poznávat kvalitní zdroje. Zároveň si procvičí i koordinaci a práci v týmu.


Pravidla hry jsou jednoduchá, připravena je i závěrečná reflexe, která žákům shrne to nejdůležitější. Navíc se toto zpestření výuky dá stihnout za jednu vyučovací hodinu!


Vaši žáci budou během hry pomáhat profesoru Vševědovi, aby zachránili lidstvo před velmi nebezpečným virem, který z lidí dělá nemyslící bytosti, takzvané dezinfombie. Dokáží Vaši žáci zachránit lidstvo?


Hra pro základní školy vznikla za podpory Nadace O2 a kromě atraktivního tématu je pro žáky velmi zajímavé, že hrou provází známý český youtuber Lukefry.


Projekt za krátkou dobu své existence získal několik ocenění. V lednu 2019 jsme získali druhé místo v celosvětové soutěži P2P Digital Challenge sponzorované i Facebookem. Fakescape se umístil mezi nejlepšími třemi projekty v Ceně Gratias Tibi 2019 v kategorii do 30 let. V roce 2019 se náš projekt umístil mezi nejlepšími pěti v v Cenách SDGs 2019 v kategorii Veřejná sféra.


Chcete, abychom přijeli na vaši školu a zahráli si hru s vašimi žáky? Stačí napsat na zakladni.skoly@fakescape.cz.

Nejrychlejší týmy

1.

1.

1.

13:20

16:30

18:57

ZŠ Bakalovo nábřeží, Brno

Gymnázium Nová Paka

Gymnázium mezinárodních a veřejných vztahů Praha

Ceník

První třída (45 minut) za 1000 korun, každá další za 500 korun. 

V případě workshopů pro mimoškolní organizace je cena individuální.