Jsme skupina šesti studentů z katedry politologie Masarykovy univerzity vedená Milošem Gregorem a Petrou Vejvodovou. Už nás nebavilo poslouchat, že si Češi neumí ověřovat informace a že studenti neví, jak poznat manipulace nebo falešné zprávy. Z hodin společenských věd a českého jazyka na středních školách víme, že ne vždy se učitelé věnují mediální gramotnosti a studenti pak často opouští školu bez těchto základních znalostí. Proto jsme si na podzim roku 2018 řekli, že chceme udělat něco pro to, aby studenty středních škol nikdo nevodil za nos. Nechtěli jsme jim ale o tom jen vyprávět a říkat jim, co mají dělat. Chtěli jsme, aby si prakticky a hravou formou vyzkoušeli, jaké to je, odhalovat dezinformátory, uniknout fake news a nenechat se od někoho napálit. Proto jsme vymysleli únikovou hru, kterou mohou učitelé ozvláštnit své hodiny a především jim pomůže při vyučování mediální gramotnosti.
Chcete si zahrát hru i na vaší škole? Napište nám na info@fakescape.cz.

Vedení týmu

Je mi 21 let a pocházím z Valašského Meziříčí (a jsem na to patřičně hrdý). Momentálně pobývám většinu času v Brně, kde studuji politologii + bezpečnostní a strategická studia. Dost času trávím také v Praze, neboť rád zkouším různé stáže a zajímavé projekty, přičemž naprostá většina takových věcí se koná či nachází právě v hlavním městě. Mimo školu rád cestuji, hraji fotbal, pokouším se fotit a trávím čas s rodinou a přáteli.

Kontakt, komunikace se školami: gilar@fakescape.cz

Jsem absolventem žurnalistiky a politologie na FSS Masarykovy univerzity. Momentálně pokračuji na magisterském stupni v politologii. Ve Fakescape se věnuji především sociálním sítím a marketingu. Této oblasti se věnuji i v jiných projektech, například v pIšQworkách nebo na Prezentiádě. Od počítače si odpočinu alespoň někdy při lapání míčků ve florbalové brance.

Kontakt: hanus@fakescape.cz

Ráda cestuji, objevuji a ztrácím se, a ať už mířím na sever na jih, vždycky si přivezu kopu zážitků. Taky mě baví focení a prvorepubliková auta. Kromě Fakescapu dělám vedoucí redakce v Radiu R. Studuji žurnalistiku a politologii v Brně, ale mým domovem je Podkrkonoší.

Kontakt, komunikace s médii: kracmarova@fakescape.cz

Pocházím z Kladna a jako správná Kladeňačka jsem velká fanynka hokeje. Celkově jsou sporty velkou částí mého života. Mimo to také ráda fotím, cestuji a učím se cizím jazykům. Na Masarykově univerzitě studuji bezpečnostní a strategická studia a žurnalistiku.

Kontakt: vinklova@fakescape.cz

Jsem studentem magisterského oboru politologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Na starosti mám především ekonomiku Fakescape a také formální dodržení všech požadavků v rámci soutěže P2P Digital Challenge. Mezi své záliby řadím posezení s rodinou a přáteli, studium, ping-pong, pIšQworky, četbu knih či jízdu na kole.

Kontakt: sip@fakescape.cz

Členové týmu

Pocházím z malebného Jindřichova Hradce, kde si přivydělávám jako moderátorka místního rádia. V Brně studuji politologii a žurnalistiku. Mám asi milion koníčků, třeba divadlo, cestování či cizí jazyky, a pořád přibírám další a další. Ráda trávím čas ve společnosti přátel.

Kontakt: batelkova@fakescape.cz

Pocházím z Třebíče, tedy z Moravy. Když zrovna necestuji a neobjevuji východ a Balkán, tak se zajímám o politiku a vojenství. Mým velkým koníčkem jsou také strategické nebo vojenské počítačové hry. Také rád spím a miluji ležení v posteli (někdo tomu říká prokrastinace, já odpočinek). Na Masarykově univerzitě studuji dvojobor Politologie a Bezpečností a strategické studie.

Študujem politológiu a bezpečnostné štúdia na Masarykovej Univerzite v Brne. Vo voľnom čase sa venujem športom, hlavne futbalu. Ako poctivý študent taktiež pozerám na seriály a čítam knihy. (Ako jediný Slovák v tíme sa bránim vtipom o tom, že som Maďar).

Kontakt: fusaty@fakescape.cz