Zdá se vám, že vaši žáci nedokáží rozpoznat pravdivost informací? Chcete zatraktivnit svou výuku? Hledáte oporu pro výuku mediální gramotnosti? Tak dejte svým studentům možnost si na vlastní kůži vyzkoušet roli novinářů, kteří hrají důležitou roli v souboji mezi pravdou a manipulacemi, fakty a dezinformacemi. Při únikové hře s názvem Fakescape na vaše studenty čeká velké dobrodružství, při kterém budou čelit manipulativním technikám, budou nuceni si ověřovat informace, vyhledávat a poznávat kvalitní zdroje. Zároveň si procvičí i koordinaci a práci v týmu.


Pravidla hry jsou jednoduchá, připravena je i závěrečná reflexe, která žákům shrne to nejdůležitější. Navíc se toto zpestření výuky dá stihnout za jednu vyučovací hodinu!


Vaši žáci se během hry stanou novináři, kteří odhalují manipulace a dezinformace prezidentských kandidátů v roce 2028. Jeden z nich je totiž velký padouch a chystá se udělat něco hrozného. Dokáží ho Vaši žáci zastavit?


Projekt navíc za krátkou dobu své existence získal několik ocenění. V lednu 2019 jsme získali druhé místo v celosvětové soutěži P2P Digital Challenge sponzorované i Facebookem. Fakescape se umístil mezi nejlepšími třemi projekty v Ceně Gratias Tibi 2019 v kategorii do 30 let. V roce 2019 se náš projekt umístil mezi nejlepšími pěti v v Cenách SDGs 2019 v kategorii Veřejná sféra.


Chcete, abychom přijeli na vaši školu a zahráli si hru s vašimi žáky? Stačí napsat na stredni.skoly@fakescape.cz.

Nejrychlejší týmy

1.

10:38

Nudistická manipulace větrákem

SPŠ zeměměřická, Praha

2.

11:14

KMS

Gymnázium Voděradská, Praha

3.

11:33

Puerípuellague

Gymnázium Kroměříž

4.

12:02

5.B

Bigy, Hradec Králové

5.

12:09

Kuřata z Kentucky

Gymnázium Altis, Praha

6.

12:10

Trochofora

Gymnázium Písek

7.

12:19

Musculus occipitofrontalis venter occipitalis

Střední škola zdravotnická, Pardubice

8.

12:30

Hoši od Bobří řeky

Gymnázium Kroměříž

9.

13:30

Gymvr Schlittschuhlaufen

Gymnázium Vrchlabí

10.

14:50

Gymnázium Chotěboř

Nejrychlejší čas - Slovensko

1.

19:02

3.B GVBN

Gymnázium V. B. Nedožerského Prievidza

Ceník